Zeytinyağımız

Öyle saf ki; Hiç

Zeytinyağı saf bir meyve suyudur. Bütün mesele zeytinin insana verebileceği tüm besin değerleri ve aromaları koruyabilmesini sağlayarak onu beslemek, işlemek ve saklanabilmektedir. Aklımızı karıştıran binbir çeşit sıfata aslında hiç gerek yoktur.

Sadece kendi zeytinliğimizin meyvelerini işliyoruz. 

Zeytinyağının kalitesi yapılan tüm zirai uygulamaların kontrollü ve %100 doğal olmasını gerektirir. Bu nedenle her yıl hasadımızı, sadece kendi zeytinliğimizde dört mevsimi beraber yaşadığımız ağaçlarımızın büyümelerini izleyerek, doğanın ritmine ve sürprizlerine saygı duyarak elde ediyoruz.

Sınırlı üretimimiz yıllar içerisinde artacak ama hep sınırlı kalacak! Tek bahçenin mahsülü ayvalık, delice, memecik ve gemlik cinsi zeytinlarden işlediğimiz natürel sızma zeytinyağımızı son teknoloji İtalyan makine ekipman ile ormana 10 dk mesafede bulunan kendi işliğimizde soğuk sıkım olarak aynı gün işlemekte ve hızlıca filtreleyerek 12 ay sabit ısıda soğutulan depo alanımızda saklamaktayız.

image1

Yağımızı Özel Tasarım ve El İsçiliği Şişelerde Sunuyoruz

Hiç Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı İtalya Milano’da düzenlenen Zeytinyağı Ambalaj Ödüllü ( Olive Oil Packaging and Visual Design Contest 2020) tescilli tasarımı ile ve elde tek tek üretilmiş şişelerde size sunuluyor. Zeytinyağını en iyi şekilde işlemeye gösterdiğimiz özeni, yağımızın sunumu sırasında da sürdürmek ve tatla alınan hazzı, estetiğin verdiği zevk ile yoğunlaştırmak istedik. Bunu yaparken yağımızın korunmasına gösterdiğimiz özeni de tasarımımıza yansıtmayı elbette unutmadık.

Böylelikle; ışık geçirmeyen siyah ve beyaz organik boyalı ve özel kalın çeperli cam şişesinde Hiç, tazeliğini uzun süre koruyacak ve her kapağı açtığınızda Urla`dan bir nefes size taşıyacaktır.

Ödüllerimiz

Zeytinyağı konusu çok karmaşık size hak veriyoruz. Herkes bir sıfat koyarak yağı anlatmaya veya kusurlarını örtmeye çalışıyor. Oysa ki; tüm bunlara hiç gerek yok! 

İşte bir kaç basit ipucu:

1# `Natürel Sızma` bir kalite terimidir. Yağın asitliğinin 0,8 `in altında tat ve kokusunun kusursuz olduğunu garanti eder. Riviera ise ( adının bu kadar gösterişli olmasına kanmayın!) yemeklik kalitenin en altıdır. Besin değeri yoktur.  Bu nedenle yemekleri pişirirken az miktarda Natürel Sızma kullanıp, servis esnasında yemeği Erken Hasat Natürel Sızma ile lezzetlendirmek ve şifalandırmak, zeytinyağını en doğru tüketme şeklidir. 

2# Zeytinin `Taş Baskı` veya `Modern Yöntem` ile işlenmiş olmasının, yağın kalitesi ile doğrudan bir ilişkisi yoktur. Her iki yöntemde de iyi yağ elde edebilirsiniz, çok kötü bir yağ da elde edebileceğiniz gibi! Ancak şu bir gerçektir ki, eski usul taş baskı yöntemde zeytin hamuru çok fazla havayla temas ettiğinden yağın besin değerlerinin bundan olumsuz etkilenmesi kaçınılmazdır.

3# Kuralına uygun zirai uygulaması yapılan, doğru şekilde ve zamanda hasat edilen, hızlıca ve temiz bir yağhanede hava ile teması minimumda tutularak işlenen ve doğru şartlarda saklanan zeytinyağından, işlenme yöntemi ne olursa olsun korkmayın!

4# `Soğuk Sıkım` bir lüks değer gibi size sunulmasın. Bu bir mecburiyettir! Aksi takdirde Natürel Sızma Kalitesi asla elde edilemez.

5# Zeytinyağının dilinizde acılık ve boğazınızda yakıcılık hissi bırakması iyi işarettir. Acılık ve Yakıcılık zeytinyağında aranan en önemli kalite kriteridir. Bu yağın besin değerlerince zenginliğinin ifadesidir. 

6# Zeytinyağının rengi bir kalite kriteri değildir. Zeytinyağının renginin yeşil oldukça kalitesinin arttığı görüşü yanlıştır. 

 

7# Plastik ambalajda Natürel Sızma olmaz. Sakın plastikte zeytinyağı tutmayın. Zeytinyağında bulunan özel bir kimyasal bileşen, plastikteki kanserojen madde; dioxin ile etkileşime girerek zehirli maddenin yağa karışmasına neden olur.  Zeytinyağı için en iyi ambalaj hava almayan koyu renkli cam şişe veya tenekedir.

 8#  Natürel sızma zeytinyağı, yemeklerinizi ağırlaştırmaz. Tersine sebze ve etlerin tüm lezzetini ortaya çıkarır. Yağ yiyormuş izlenimine kapılmazsınız, sindirimi kolaydır. 

9# Kek ve böreklerde harika sonuç verir. Kesinlikle ağır bir yağ tadı almazsınız. Bu yağı denemek için çok güzel bir yöntemdir tavsiye ederiz. 

10# Çiğ tükettiğinizde ise (pişirmeden, ılık yemeklerin üzerine veya salatalarda) tüm besin değerlerini bir lezzet şöleni gibi sunar size zeytinyağı. Kimi zaman çağla badem, enginar, bazen çimen kokuları ve tatları alırsınız. Bu eğlenceli bilmeceyi çözmek istemez misiniz?

11# Natürel Sızma Zeytinyağı soğukta saklandığında donar ve bu kalitesini etkilemez. Zeytinyağını oda sıcaklığında 2 yıl süre ile hava ve ışık almayan cam bir kapta güvenle saklayabilirsiniz. 

12# Yemeğin de, kızartmanın da en alası ve sağlıklısı natürel sızma zeytinyağı ile yapılanıdır.  Sağlık bekçiliğimizi yapan, zeytinyağının içinde bulunan ve antioksidan görevini yapan fenoller, natürel sızmada en yüksek düzeydedir. Zeytinyağı diğer yağların aksine 200-210 dereceye kadar yanmaz. Önemli olan kızartma yağınızı bir kereden fazla kullanmamak ve besinleri uzun süre kaynar yağda tutmamaktır. 

13# Natürel Sızma Zeytinyağındaki kolesterol oranı, diğer bitkisel yağlar ile eşittir. Ayçiçek veya mısır yağı daha hafiftir anlayışı, tamamiyle yanlıştır. 

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish